طراحـی سوئیـچ پرداخت آمینـا به‌ گونه‌ای بوده‌است که در کنار سهولت کامل در به‌کارگیری آن، با هیچگونه محدودیتی در تعریف سفارشی هر نوع کسب و کار مواجه نخواهیم بود.

به‌طور کلی اگر مراحل مختلف راه‌اندازی یک کسب و کار جدید مبتنی بر پایانه‌های فروش را شامل:
    تعریف کسب و کار
    تحلیل     طراحی
    پیاده سازی
    تست
    استقرار
بر روی تعدادی از پایانه‌های فروش بدانیم؛ با استفاده از این سیستم بدون اغراق می توان گفت زمان‌بندی انجام مراحل این پروژه بر این اساس خواهد بود:

.
.
.
.
​​​​​​​.

لازم بذکر است که علی رغم توانایی این سیستم در ارائه هزاران سرویس متفاوت بر اساس گروه‌های مختلف پذیرندگان، نرم‌افزار مورد استفاده سمت پایانه فروش شامل یک نسخه واحد بوده و تنوع موجود در سرویس‌های ارائه شده توسط سوئیچ مدیریت می‌گردد.
البته به منظور جلوگیری از تاثیر این پیچیدگی در عملکرد سیستم اصلی به عنوان یک سوئیچ پرداخت، در ساختار آن از روش‌های مورد استفاده در هوش مصنوعی مانند: الگوریتم ژنتیک و شبکه‌های عصبی استفاده شده است. 

پردازش اطلاعات برای پاسخگویی به سرویس‌ها و کسب و کارهای تعریف شده در حالت اول توسط خود سوئیچ انجام گرفته و در موارد پیچیده‌تر با ارتباط با سیستم‌های بیرونی و با استفاده از روش‌های رایج مانند وب سرویس میسر خواهد بود.

از سال 1393 سوئیچ پرداخت این مجموعه در بانک مهراقتصاد نصب گردیده و کلیه خدمات پرداخت اقساط و واریز وجوه در تمامی شعب با استفاده از کارتخوان‌های متصل به این سوئیچ انجام می‌گرفته است. در حال حاضر این سوئیچ در شرکت پرداخت الکترونیک آرین نیز درحال فعالیت بوده و کلیه خدمات ارزش افزوده مانند:
     سهمیه‌بندی سوخت کشور
     باشگاه مشتریان و وفاداری
     دفاتر پیشخوان دولت الکترونیک

و ... از طریق این سوئیچ صورت می‌گیرد. لازم به توضیح است که سوئیچ پرداخت  این مجموعه هم اکنون به دلیل منحصر به فرد بودن در فرایند نصب چندین شرکت PSP  قرار گرفته است.

​​​​​​​

.
.
.

سبد خرید